22.4.2007: Čriepky II

Autor: Martin Malobický | 22.4.2007 o 10:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1756x

Dnes ma zaujalo: Z akej ocele sa vyrábajú japonské meče? Ako vyzerala stredoveká kúria - panské sídlo v Čechách? Kde boli pred dvomi dňami zemetrasenia v Európe? A ešte som si vypočul najnovšiu pieseň od singapurskej speváčky Stefanie a na vyváženie tiež od Kórejčanky BOA. A pozrel som si diela - nahé ženské telá - od fotografa Huo Hua. 

Monitor zemetrasení v Európe. Na tejto web - stránke "Recent Earthquakes" je možné vidieť zemetrasenia spred dvoch dní. Stredomorie je aktívne, z času načas môžeme aj my čakať ohlasy z vnútra zeme.

Z čoho sa vyrábajú samurajské meče? Aj z ocele tamahagane (tama - vzácny, hagane - oceľ). Takáto oceľ sa získava z špeciálnych pieskových železných rúd - satetsu v baniach severného Japonska. Náhľad do výroby tamahagane mi poskytla nádherná stránka o ručných zbraniach Ázie a sveta Sharpblades.org.

Ako vyzeralo sídlo veľmoža raného stredoveku v Strednej Európe? Ja som navštívil veľmožský dvorec (samozrejme, na pozvanie domáceho pána) - CURIA VÍTKOV. Takto si predstavujem propagáciu stredovekého sídla aj u nás.

cur11mala.jpg

Keď azda najznámejšia singapurská speváčka a herečka Stefanie Sun ( 孙燕姿 Sun Yanzi, 1978) nahrávala video k jej veľmi krásnej, melodickej piesni v Egypte vo februári 2007, nebolo jej všetko jedno. Podľa taiwanských médií jej 22 člennému tímu hrozili miestne ozbrojené gangy, Stefanie sa rozhodla prácu na novom albume prerušiť a odletieť prvým lietadlom na Taiwan, kde žije a profesionálne tvorí.A ke´d spomínam Stefanie, ešet si ku dnešnej nedeľnej káve vypočujem ďalšiu ázijskú spevácku divu, ktorú pozná azda celý svet - BOA. Kórejčanka Kwon Boa (1986) sa stala známa prostredníctvom japonskej hudobnej scény. Spieva po kórejsky, anglicky a najmä japonsky. Nech sa páči - pieseň EVERY HEART (po japonsky). Boa je kresťanka, pôsobí najmä v Japonsku.Čínska moderná fotografia patrí k možno najlepším vo svete. Krása ženského tela v spojení s prírodou sa v prácach fotografov odráža s ázijskou tajomnou jemnosťou a šarmom. Možno je to protiklad k uponáhľanej kapitalistickej Číne, kde hlavným hnacím motorom je tak, ako aj na Slovensku boj o prežitie a dosiahnutie dobrého života (čítaj: mať veľa peňazí a úspech bez ohľadu na cesty, akými to dosiahnem). Dnes fotografie od Huo Hua. Tento zrovna nie je najlepší, ale dá sa.

20-3huohua.jpg

29-3.jpg

30-1.jpg

31-10huohua.jpg

31-2huohua.jpg
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?