26.2.2007: Gitarový virtuóz

Autor: Martin Malobický | 26.2.2007 o 12:13 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  1306x

Tiež ma zaujalo: On má nielen vtip, ale aj nesmierne rozvinutú hudobnú inteligenciu. Tommy Emmanuel.

Ale aby som dnes nerozmýšľal len o ťažkých témach pri kávičke, akou bol pre mňa egyptský bloger, pustil som si moju najobľúbenejšiu gitarovú báseň, v ktorej sa odráža všetko, to čo ja v hudbe potrebujem. Krása zvuku, ľahkosť hravých tém, dokonalosť kompozície, a okorenené genialitou virtuóza. Nehovorím, že všetky skladby Tommyho Emmanuela sú také, ale pre mňa je táto naozaj tá, ktorá spĺňa a vysoko prekračuje všetky nadnesené parametre môjho hudobného očakávania ku kávičke.

Tu je. Tommy Emmanuel, a jeho známe a slávne Initiation.Ha, počul som, veru tak, Tommy je veľmi známy aj v Strednej Európe. Neviem, či bol v Bratislave, ale po okolitých mestách a štátoch sa motal istý čas. Ale pochádza z Austrálie, a zvyšik je napísaný aj na tejto stránke. O Tommym sa bavia aj na blogoch vo veľmi odborných reláciach hudobní fachmani - rozoberme si Initiation...

A niektoré ďalšie jeho kúsky, aby som si naozaj myslel, že Initiation je pre mňa jeho najlepší výkon.Na odreagovanie, vypočujem si čo dokáže gitara. Hodina bicií - na gitare. Tommy.A s klasickým obsadením (na nete je známa predohra k tejto skladbe, ale ja ju vypustím).


Je najlepší, čo už dodám. Tak ešte raz, z iného uhla. Initiation. A kávička na dnes.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty.


Už ste čítali?